Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Agenda gemeenteraadszitting 26 november 2018

Agenda gemeenteraadszitting 26 november 2018
Lokaal @ Vlaams Belang
Op maandag 26 november 2018 zal in het oud stadhuis van Maaseik de voorlaatste gemeenteraad van deze legislatuur plaatsvinden. Traditiegetrouw heeft onze Vlaams Belang fractie haar huiswerk goed gemaakt.

Naast het feit dat we sowieso tussen zullen komen bij diverse punten op de algemene agenda heeft onze fractie op woensdagavond over 6 onderwerpen mondelingen vragen ingediend. Zo vragen we ondermeer naar een stand van zaken in het dossier van de kiezelgroeve en het dossier van onze schaatsbaan. Betreft het eerste dossier zouden er in week 43 en 44 twee firma's activiteiten plannen in de kiezelgroeve. Betreft de schaatsbaan kwam ons ter ore dat er gesprekken lopen met potentiƫle kopers.

Verder brengen we de plannen van BPOST om 6 bijkomende rode brievenbussen in onze gemeente te schrappen ter sprake, we vragen een woordje uitleg bij de flexacties die onze politiediensten uitvoerden en we vragen waarom onze gemeente nog niet volledig in orde is met gewijzigde wet op de voornaamsregeling. Wie een kijkje neemt op de webstek van de gemeente zal zien dat men aldaar de mensen nog altijd doorstuurd naar de federale overheid terwijl de bevoegdheid sinds augustus volledig te vinden is bij de lokale overheden.

Ten slotte werkten we met onze provincieraadsfractie samen aan het PRUP van het industrieterrein Jagersborg. In dit voor onze gemeente zeer belangrijke dossier heeft de PROCORO ondertussen haar zegje gedaan en is het nu uitkijken naar het verdere verloop van dit PRUP. Vlaams Belang formuleerde in het verleden al enkele aanmerkingen op dit dossier, net als het gemeentebestuur. De spreekwoordelijke vinger aan de pols is in dit dossier zonder twijfel geboden.