Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Dreigen wij de DAB+ trein te missen?

Dreigen wij de DAB+ trein te missen?
Lokaal @ Vlaams Belang

De toekomst van de radio is de digitale radio DAB+. Als we de media mogen geloven luisteren we binnen een aantal jaren allemaal digitaal. Behalve in Opoeteren, Neeroeteren & Maaseik! Als we immers een infografiek die op 26 januari 2019 verschenen is in de Vlaamse krant De Standaard mogen geloven dan ligt onze gemeente net in een zone waar er geen DAB+ dekking voorzien is… Als dat klopt dan dreigen wij hier de ‘DAB+ trein’ finaal te missen. Dat zou natuurlijk zeer jammer zijn!

Vlaams Belang gemeenteraadslid Eddy Slootmakers vatte daarom op de gemeenteraad van maandag 25 februari 2019 de koe bij de horens en informeerde het gemeentebestuur hierover. Daar vielen ze een beetje uit de lucht bij de vraag van ons gemeenteraadslid. Niet erg, het is helemaal geen schande om zo een dingen niet te weten. Een schande wordt het pas als je het weet en geen stappen zet om er iets aan te doen. Zeker in het geval van DAB+. Onze gemeente is immers al vaak genoeg het kneusje, onze gemeente wordt al vaak genoeg door de bobo's uit Brussel over het hoofd gezien. Nog eens een trein missen is niet aangeraden. Al zeker niet omdat ook onze inwoners mee betalen voor het DAB+ netwerk dat men aan het uitrollen is. 

Gelukkig toonde het gemeentebestuur zich welwillend ten aanzien van onze vragen. Neen, een antwoord konden ze ons nog niet meteen geven. Desalniettemin onderschreven ze onze bekommernis en beloofden ze ons dat ze de betrokken instanties erover zullen aanspreken. Spreekt voor zich dat onze fractie in de gemeenteraad dit met veel plezier zal opvolgen.