Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Leo Pieters aan het woord in nieuw Vlaams Belang Magazine

Leo Pieters aan het woord in nieuw Vlaams Belang Magazine
Lokaal @ Vlaams Belang

Naar aanleiding van het schitterende verkiezingsresultaat dat onze afdeling behaalde werd onze Lijsttrekker Leo Pieters in het nationaal maandblad van onze partij aan het woord gelaten.

Het volledige intervieuw met onze kopman kunt u hieronder lezen of pagina 12 van het maandblad, of door hier te klikken.

Wie zelf interesse heeft om het maandblad van onze partij in de bus te krijgen mag ons altijd een seintje geven!

+++++++++++++

Interview Leo Pieters nationaal magazine Vlaams Belang Jaargang 15 - Nr 11 - november 2018 p.12

Hoe verklaart u deze goede uitslag?

Een gezonde mix van diverse factoren. Ken uw gemeente: iedere deelgemeente in haar identiteit respecteren, waardoor een hoofdthema van de partij naar de plaatselijke bevolking vertaald werd. Maaseik, Neeroeteren & Opoeteren moesten het stellen met een gemeentebestuur dat ondermaats presteerde. Wij plaatsten daartegenover als kleinste partij de meest actieve fractie van de gemeenteraad. We hebben consequent en stijlvol op alle mogelijke thema’s, elke gemeenteraad opnieuw, onze alternatieven naar voor geschoven en dat ook duidelijk - op alle mogelijke manieren - aan de kiezer laten weten, ondermeer in het kwaliteitsvol lokaal magazine ‘Straffe kal’. Een aantal hoofdthema’s bleven we uitspelen, zoals het internationaal motorcrossterrein. En er was ook een nieuw, fris gezicht op plaats twee, uit een deelgemeente waar we vroeger nooit een kandidaat hebben gehad.

Op welke wijze werd campagne gevoerd?

De partij heeft een groot kiezerspotentieel, alleen moet je de kiezer wakker schudden. Dit doe je met lokale thema’s. Campagne voeren betekende voor onze afdeling in de eerste plaats 6 jaar keihard werken. Met beperkte middelen zijn we er in geslaagd om regelmatig een lokaal magazine uit te geven, een webstek uit te bouwen, perscontacten aan te leggen en de grenzen van het cordon op te zoeken. “Inhoud eerst” was 6 jaar lang ons motto. Eén week voor de verkiezingen hebben we een speciaal magazine uitgegeven vol met écht lokaal nieuws en échte alternatieven over alle mogelijke thema’s. Als laatste partij hebben we borden geplaatst met het algemeen beeld, niet overvloedig maar strategisch langs verbindingswegen. Pas tijdens de laatste campagneweek hebben we uitgepakt met onze ‘koppen’. Eerst de boodschap, dan de boodschappers was ons devies. Actief en ten allen tijde de bestelwagen gebruiken: dit is een rijdend uithangbord. En bij stilstand: stallen op een publieke plaats.

Welke punten schuift u de komende legislatuur naar voor?

Speerpunt van onze campagne was de afbouw van het politieke profitariaat. We hebben in dit onzalige land en zijn gemeenten té veel politici en instellingen. En geloof ons, dat thema leeft enorm bij de mensen. Daarom willen we aan de kar trekken om het aantal postjes te beperken. Verder zullen we inzetten op het uitbouwen en verstevigen van de lokale identiteit van de Maaseikenaars, Neeroeternaars & Opoeterenaars