Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Stijging aantal dossiers budgetbegeleiding en budgetbeheer

Stijging aantal dossiers budgetbegeleiding en budgetbeheer
Lokaal @ Vlaams Belang

‘Steeds minder Limburgse gezinnen krijgen budgethulp’, kopt De Standaard op 29 oktober 2019. De VZW SAM (Het steunpunt Mens en Samenleving) heeft samen met de Vlaamse overheid geregistreerd hoeveel gezinnen er nood hebben aan budgetbegeleiding, budgetbeheer, schuldbemiddeling, collectieve schuldenregeling of een combinatie van voorgaande. In de provincie Limburg zou het aantal mensen dat hulp nodig heeft over een periode van 2014 tot en met 2018 met 13,4% gedaald zijn. Als dat wil zeggen dat er minder mensen in de problemen zijn geraakt, dan is dat natuurlijk goed nieuws.

Significante stijging van het aantal dossiers

Op de OCMW-raad van 27 januari 2020 legde ons raadslid Pierre Hendrikx deze gegevens voor aan ons gemeentebestuur. Want hoe zit dat eigenlijk in onze gemeente? Volgen wij de trend? Gaat het hier ook de goede kant uit? Laat ons kort en bondig antwoorden: Neen. Ons gemeentebestuur had met verbazing kennisgenomen van het krantenartikel want in onze gemeente ziet men juist een stijging van het aantal mensen dat hulp vraagt. In 2009 waren er zo bijvoorbeeld in Maaseik, Neeroeteren & Opoeteren 102 dossiers, in 2019 waren dit al 194 dossiers! Ook de algehele schuldenlast lijkt veel zwaarder dan vroeger, zodus de bevoegde schepen.

Jongeren

Wat ons extra zorgen moet baren, dat is het gegeven dat er volgens het OCMW steeds meer jonge mensen een beroep doen op schuldenbemiddeling. Dikwijls gaat dit gepaard met een hypotheek die niet meer afbetaald kan worden. Dit wil zeggen dat er ook in onze gemeente jongeren zijn die een te zware leninglast moeten torsen. Allemaal geen goed nieuws dus! En nog maar eens een bewijs dat armoede ook bij ons bestaat.