Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Verlichting Rotemerlaan & duurzame verlichting gemeente

Verlichting Rotemerlaan & duurzame verlichting gemeente
Lokaal @ Vlaams Belang

Naar onze bescheiden mening, en naar wat we links en rechts horen, laat de verlichting op de Rotemerlaan in Neeroeteren toch wel wat te wensen over. Vooral voor fietsers die op weg zijn van Neeroeteren naar Elen of omgekeerd is het na valavond toch wat donker op de weg. We hadden de indruk dat weg nog niet ‘af’ is en er her en der toch nog wat lampen mogen bijgeplaatst worden. Zeker als we het fietsgebruik in onze gemeente willen stimuleren! Ons Neeroeters gemeenteraadslid Pierre Hendrikx heeft daarom op de gemeenteraad van 25 februari 2019 gevraagd hoe het nu juist zit met de verlichting op de Rotemerlaan. Het gemeentebestuur erkende daarop ten dele onze opmerking.  Vooral dan net voorbij het kruispunt met de Beukenlaan, waar er over een ruime afstand geen bebouwing meer is en bijgevolg geen verlichting voorzien. De gemeente heeft gaat daarom de vraag stellen aan het Agentschap Wegen en Verkeer om de verlichting daar aan te passen. Het is namelijk dit agentschap dat verantwoordelijk is. Maar, het is natuurlijk niet omdat iemand anders verantwoordelijk is dat de gemeente haar verantwoordelijkheid niet moet opnemen om dingen te melden en aan te kaarten. Aan ons als oppositie om dit op te volgen.

Daarnaast had Hendrikx ook graag geweten hoe het in onze gemeente zit met het duurzaam maken van onze openbare verlichting. Het is namelijk geen geheim dat de verlichting zwaar weegt op de energiefactuur. De verbruikskosten electriciteit zijn immers ten laste van de stad. Als we minder energie verbruiken zullen die kosten natuurlijk verminderen. Met bijvoorbeeld led-verlichting zouden de kosten flink beperkt kunnen worden. Naar gelang de bron met wel 50 tot wel 70%. Het gemeentebestuur antwoordde daarop dat FLUVIUS, die als beheerder instaat voor de verlichting op de openbare wegen, de komende maanden zal starten met het vervangen van de oude gasontladingslampen door ledlampen. De aanbesteding hiervoor zou al uitgeschreven zijn. De volledige vervanging van onze straatverlichting zal worden gespreid over een periode van 6 jaar. Ongeveer een volledige legislatuur  dus. De investering zal gefinancierd worden met de zogenaamde trekkingsrechten.