Word Lid
menu
Word Lid

Home / Nieuws / Burgemeester reageert zeer matuur op overwinning Vlaams Belang

Burgemeester reageert zeer matuur op overwinning Vlaams Belang
Lokaal @ Vlaams Belang

Daags na de verkiezingen mocht de burgemeester van Maaseik, Neeroeteren & Opoeteren in Het Belang van Limburg zijn licht laten schijnen over de uitslag van onze partij in zijn gemeente. Vlaams Belang was namelijk ook bij ons als grootste partij uit de stembus gekomen. Beter nog, in Maaseik, Neeroeteren & Opoeteren stemde maar liefst 1 op 4 Vlaams Belang. Zoveel verstandige kiezers in één gemeente? Dat vroeg natuurlijk om de nodige duiding in Het Belang van Limburg! 

De tijden veranderen

Als we nu nog in het jaar 2004 vertoefden met Jantje Creemers van de tsjeven als burgemeester, dan stond 'duiding' naar alle waarschijnlijkheid gelijk aan een rondje Vlaams Belang 'bashen'. Creemers kon ons in zijn tijd namelijk niet horen, ruiken of zien. Nu, niet dat wij hem zo graag zagen, maar gewoon respect opbrengen voor de kiezer was er in die tijd al te veel aan. Maar die tijd, die is gelukkig stillaan voorbij. Ja, natuurlijk, in de zogenaamde democratische partijen kom je nog altijd behoorlijk wat anti-democraten tegen. Maar, het is veel minder als vroeger. We vinden de laatste jaren gewoonweg steeds meer gehoor bij onze concullega's, en we worden gelukkig meer en meer aux sérieux genomen. De bekommernissen van onze kiezers vallen almaar minder in dovemensoren. Als we verdorie niet beter wisten zouden we nog gaan denken dat onze gemeente stilaan op weg is om op een echte democratie te gaan lijken!  

Burgemeester: 'Leo Pieters speelt een belangrijke rol in de gemeente'

Dat de angst om zaken te doen met onze partij aan het vervagen is, is natuurlijk geen nieuw gegeven. Tijdens de vorige legislatuur staken wel al eens de koppen met de collega's van de oppositie samen. Zeer tegen de zin van toemalig burgemeester houten klaas Creemers. Toen bijvoorbeeld dankzij een stemafspraak met andere partijen onze oude getrouwe Jan Knippenberg als OCMW-raadslid voor Vlaams Belang mocht gaan zetelen stond Creemers op zijn achterste poten: Het cordon was gebroken en dat was des duivels! Die arme Creemers toch, hij was niet meer mee, hij had niet begrepen dat de tijden echt wel aan het veranderen waren. Wat dat betreft moet het gezegd, dat de huidige burgemeester ondertussen wel begrepen heeft dat een cordon sanitair even belachelijk als kinderachtig is. In zijn reactie op de verkiezingen in Het belang van Limburg durft hij tenminste gewoon de waarheid te zeggen dat er goede contacten zijn met Vlaams Belang zijn, en dat het belangrijk is dat onze ideeën en opmerkingen opgenomen worden. Meer nog, de burgemeester schroomt er zich niet meer voor om te zeggen dat onze lokale kopman Leo Pieters een belangrijke rol speelt in de gemeente. Wie zei daar ook alweer iets van 'een verloren stem'? Op partijen stemmen die niet mee zijn met de huidige tendensen, op partijen stemmen die mordicus vasthouden aan een cordon, dat is een verloren stem. Het cordon heeft immers een conformistisch karakter. Al wie er aan vasthoudt, verplicht er zichzelf toe om politiek te bedrijven zoals 40 jaar geleden. Net wat de burger niet meer ziet zitten! 

Vlaams Belang dankbaar

Spreekt voor zich dat wij de burgemeester danken om zijn open en volwassen reactie op onze verkiezingsoverwinning. Niet omdat we plots last krijgen van een of andere vorm van het 'schouderklopjesvirus', maar wel omdat we hopen dat we in de toekomst van zijn kant uit nog meer blijken van democratische gezindheid mogen ontvangen. De wil van de kiezer respecteren is fundamenteel in een democratie. Onze gemeente kan er maar wel bij varen! Wel vragen we ons nu nog meer dan voorheen af of het voor Maaseik, Neeroeteren & Opoeteren niet beter was geweest als Vlaams Belang in plaats van Sp.a mee had mogen besturen? Laat ons wel wezen, door dat belachelijke cordon heeft onze gemeente in 2018 een kans gemist om een echt Vlaamsgezind en rechts bestuur te krijgen. Nu zitten ze daar in de Lekkerstraat met 2 linkse sossen op hun kap. Dat had anders, en veel beter gekunnen!